Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Monthly Archives: aprīlis 2014

Jānis Pāvils II – lielais miera svētceļnieks

cover-Janis_PavilsIIAr poļu kardināla Karola Vojtilas ievēlēšanu par pāvestu Baznīcā iesākās lielais apustulisko ceļojumu laiks. Pāvests Jānis Pāvils II – miera svētceļnieks – devās uz tuvām un tālām zemēm, lai sludinātu Kristus pestīšanas vēsti visām tautām un stiprinātu ticībā savus brāļus. Pontifikāta 27 gados pāvests ir veicis 104 apustuliskos ceļojumus, apmeklējot 129 valstis un 617 pilsētas. Šajos ceļojumos viņš ir teicis 2 382 uzrunas.

Savu pirmo ārzemju ceļojumu Jānis Pāvils II veica 1979.gadā no 25.janvāra līdz 1.februārim. Šajā laikā viņš apmeklēja Dominikānas Republiku, Meksiku un Bahamas. Vizītes ietvaros pāvests atklāja Trešo Latīņamerikas Bīskapu konferenču padomes sanāksmi, kas notika Meksikas pilsētā Pueblā. 2004.gada augustā viņš veica savu pēdējo ceļojumu. Tā mērķis bija Lurdas Dievmātes svētnīca Francijā, lai atzīmētu Bezvainīgās Ieņemšanas dogmas pasludināšanas 150.gadadienu. Pāvesta simtais ceļojums notika 2003. gada jūnijā Horvātijā.

Savu pirmo ceļojumu pa Itāliju nākamais svētais veica 1978.gada 29.oktobrī, apmeklējot Mentorellas svētnīcu. Karola Vojtilas ceļojumi pa Apenīnu Pussalu noslēdzās 2004.gada 5.septembrī Loreto Dievmātes svētnīcā.

Visgarākais ceļojums tika īstenots 1986.gadā no 18.novembra līdz 1.decembrim. Toreiz pāvests apmeklēja Bangladešu, Jaunzēlandi, Austrāliju un Seišelu salas. Savukārt visīsākais ceļojums ilga tikai 12 stundas, un tas notika 2003.gada jūnijā Bosnijā-Hercegovinā.

Jānis Pāvils II apmeklēja ne tikai valstis ar senām un dziļām kristīgām saknēm. Kristus Labo vēsti viņš sludināja arī Mongolijā un Azerbaidžānā, kur katoļi ir mazākumā. 1998.gadā pāvests veica vēsturisku vizīti Kubā. Jānis Pāvils II ir piedalījies arī vairākos Pasaules Ģimeņu svētkos. Svētīgais Jānis Pāvils II savu apustulisko ceļojumu laikā ir veicis 1.200.000 km garu ceļu, kas līdzinās 30 ceļojumiem apkārt pasaulei un trīs reizes no Zemes līdz Mēnesim. 1993.gadā no 4. līdz 10.septembrim Jānis Pāvils II apmeklēja Baltijas valstis. Tas bija viņa 61.ārzemju ceļojums.

S. Krivteža / VR

Informācijas avots http://lv.radiovaticana.va

Vatikāna Radio mājas lapa

Draudzes lapiņa (27.04.2014)

Kristus augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies!

cover-256 (1)

Apustulis Pēteris savā vēstulē mums pavēsta svarīgu patiesību: Jūs tiekat būvēti par „garīgu celtni, lai kļūtu par svēto priesterību garīgo upuru salikšanai, kas caur Jēzu Kristu ir patīkami Dievam”. Tas ir dzīvo akmeņu, kas veido vienu ēku, noslēpums. Dieva Gars ir patiesais cements, kas mūs vieno vienā svētā Dieva tautā, ķēnišķīgajā priesterībā. Priesterība – nav viegli izprotams vārds. Tas ir vārds, kas nozīmē svētuma dāvanu, tas nozīmē arī vienotību starp debesīm un zemi, vienotību starp svētuma avotu – Dievu un mums, kas esam uz zemes. Ieiet  priesterībā nozīmē kļūt lieciniekam, starpniekam starp Dievu un cilvēkiem, Dievu un visu radību. Tāpēc Svētie Raksti mums saka, ka ir tikai viena priesterība, Kristus priesterība. Tikai Kristus ir ietērpts priesterības spēkā, kas nodrošina vienotību starp debesīm un zemi, starp Dievu un cilvēkiem, jo Viņš vienīgais ir patiess cilvēks un patiess Dievs.

Apustulis Pēteris mums atgādina, ka esam kļuvuši līdzdalībnieki šajā Kristus priesterībā. Mēs esam dzīvie akmeņi būvēti uz Stūrakmeņa, kas ir Kristus, mēs esam līdzdalībnieki Kristus darbībā, kas nozīmē būt starpniekiem starp debesīm un zemi, starp Dievu un cilvēkiem, tiem, kas vieno bezgalīgo Dieva svētumu un radīto cilvēci, grēka ievainoto, nožēlojamo cilvēci, bet arī aicināto līdzdalībai Dieva svētumā. Mēs neesam tikai tie, kas saņemam Dieva dāvanas, žēlastību savās baznīcās, bet mēs piedalāmies kopā ar Kristu šīs žēlastības izplatīšanā, Dieva svētuma izplatīšanā virs zemes, Dieva dzīves izplatīšanā. Baznīca nav tie, kas turp dodas, lai saņemtu sev vajadzīgo un pasaulē to iztērētu, bet gan tie, kas ar Kristu kļūst starpnieki saņemto dāvanu izplatīšanā. Apustulis nosauc par ķēnišķo visu kristiešu kristībā saņemto priesterību. Mēs visi, kas esam kristīti, veidojam Kristus klātbūtnes turpināšanos šajā pasaulē kā Baznīca, kā Dzīvie akmeņi, kā Kristus miesas locekļi. Mēs piedalāmies tā darbos, kas ir Miesas Galva, kas ir Stūrakmens. Mēs esam Kristus pasaulē. Katrs no mums ir otrs Kristus, un visi kopā mēs esam Kristus klātbūtnes turpināšanās pasaulē šajā laikā, kad Viņš, kā mums liekas, ir devies prom, lai sagatavotu mums vietu. Viņš ir klātesošs caur savas Miesas locekļiem, caur Dzīvajiem akmeņiem un no tiem Viņš veido garīgu un svētu celtni, kurā var atrast Dieva klātbūtni, Dieva žēlastību un Dieva svētumu. Mēs esam Kristus pestījošās darbības nesēji, tāpēc šodien lasītā evaņģēlija noslēgumā, Viņš saka: „Kas man tic, tas darīs tos darbus, ko Es daru, un vēl lielākus par tiem darīs, jo Es aizeju pie Tēva.” Caur mums Kristus pestīšana izplatīsies līdz pat zemes robežām. Visi svētie ir turpinājuši Viņa darbus pasaulē. Katram no mums Dievs dod šo atbildīgo misiju – svinēt Kristus klātbūtni pasaules vidū.

Lai Svētais Gars vada katru šajā misijā, laikā, kad Baznīca svin Lieldienu noslēpumu!

priesteris Māris Ozoliņš

Draudzes lapiņa (20.04.2014)

„Kļūstot par zemes sāli”

cover26sept

Tezē ir starptautiskas ekumēniskās kopienas mājvieta Francijā, ko 1940.gadā dibinājis brālis Rožē. Kopienā šobrīd ir aptuveni simts brāļu no divdesmit piecām dažādām nācijām, kas nāk gan no katoļu, gan protestantu vides.

Tezē kopienas brāļi ik gadu organizē dažāda mēroga jauniešu tikšanās visā pasaulē, kas gadu gaitā kļuvušas par uzticības svētceļojumu uz zemes. Dodoties no pilsētas uz pilsētu, Tezē kopienas brāļi kopā ar jauniešiem ik reizi atgādina pasaulei par evaņģēlija prieku un cerību.

2014.gada gada rudenī nedēļas nogalē no 26. līdz 28.septembrim Tezē Baltijas reģionālā tikšanās notiks Rīgā. Baltijas reģionālo tikšanos Rīgā iniciējusi Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas katoļu baznīca Latvijā un par tās vadmotīvu izvēlēti Svēto Rakstu vārdi „Kļūstot par zemes sāli”.

Septembrī Rīgā uz trīs dienām plānots uzņemt apmēram 1500 jauniešus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Skandināvijas valstīm, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas un Polijas. Kopīgi ar Tezē kopienas brāļiem jaunieši būs aicināti piedalīties lūgšanās, semināros un darbnīcās, kā arī piedzīvot Rīgas ģimeņu un draudžu viesmīlību.

MUMS TU ESI VAJADZĪGS

Viesu uzņemšana vienmēr ir bijusi būtiska Tezē dzīves sastāvdaļa, tādēļ iecerēts, ka visi Rīgā ieradušies jaunieši tiks izmitināti ģimenēs. Ikviens draudzes loceklis ir aicināts savās mājās uzņemt kādu Tezē tikšanās dalībnieku.

VIESMĪLĪBA ir atslēgvārds. Tezē kopienu raksturo vienkāršība un viesmīlība, un viesus viesmīlīgi var uzņemt arī visvienkāršākajos apstākļos. Tikšanās dalībnieki rēķinās ar gulēšanu uz grīdas un viņiem līdzi būs guļammaisi un matracīši.

Aicinām draudzes ģimenes nenobīties un būt atvērtiem uz trīs dienām septembrī uzņemt jauniešus savās mājās.

Pie ziņojumu dēļa uz galdiņa ir novietotas viesģimeņu anketas. Tos, kurus ir ieinteresējusi iespēja uzņemt savās mājās Tezē dalībniekus, lūdzam interesēties pie koordinatoriem vai uzreiz aizpildīt pieteikšanās anketu un nodot to Viktoram vai Alisei.

Kontaktinformācija – Tezē koordinatori mūsu draudzē: 26112446 (Viktors) vai 28251844 (Alise).

Draudzes lapiņa  13.04.2014


Mūsu Tēvs, kas redz noslēpumā, vairāk skatās uz mūsu nodomu nekā uz padarītā lielumu.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus