Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Monthly Archives: septembris 2014

Rīgas Sv. Terēzes no bērna Jēzus draudzei – 7 gadi

378Pirms septiņiem gadiem tika dibināta Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudze. Draudzes dibināšanā iesaistījās vairāki cilvēki. Pateicoties priesterim Andrim Kravalim, kurš pārstāv karmelītu garīgumu, mūsu draudze ieguva aizbildni – Baznīcas doktori Sv.Terēzi no Bērna Jēzus. Draudzes locekļi šīs svētās aizbildniecību sajūt ik dienas un ir pateicīgi par mūsu Debesu aizbildni. Daudzi sajutuši aicinājumu izvēlēties mazās Terēzītes vārdu, saņemot kristību un iestiprināšanas sakramentu.

Īpaši šajos svētkos gribam pateikties mūsu draudzes pirmajam prāvestam Andrim Kravalim par ieguldīto darbu draudzes dibināšanā, tās vadīšanā un attīstībā.

Fragments no Svētās Terēzes no Bērna Jēzus grāmatas „Kādas dvēseles stāsts”

„Viena novice viņai teica:

„Jums gan jābūt laimīgai, ka esat izraudzīta, lai parādītu dvēselēm „Bērnības ceļu”!”

Viņa (Svētā Terēze no Bērna Jēzus) atbildēja:

„Kāpēc lai es būtu laimīga? Kāpēc lai man būtu jāvēlas, lai mīļais Dievs izlietotu drīzāk mani nekā kādu citu? Nav svarīgs darba rīks, ja tikai dvēseles nāk Viņa valstībā. Bez tam, Viņam neviens nav vajadzīgs.

Nesen es aplūkoju nakts lampiņas degli, kura bija gandrīz jau izdzisusi. Viena mūsu Māsa tam pielika savu sveci, un visa klostera saime no šīs sveces saņēma gaismu. Tad es nogrimu šādās pārdomās: „Kurš gan varētu lepoties ar saviem darbiem? Tā, piemēram, ar šīs lampiņas vājo gaismu būtu iespējams iededzināt visumu. Bieži mēs domājam, ka saņemam dievišķās žēlastības un gaismu ar spoži mirdzošo sveču palīdzību. Bet no kurienes šīs sveces ir guvušas savu liesmu? Varbūt no kādas pazemīgas un pavisam nepazīstamas dvēseles lūgsnām, kurai nav acīmredzamā spožuma, nav atzītā tikuma, un kura ir pazemota pašas acīs un gatava izdzist.

Ai, kādus noslēpumus mēs redzēsim vēlāk! Cik bieži gan esmu domājusi, ka par visām žēlastībām, ar kurām esmu pārpildīta, varbūt esmu parādā kādas dvēseles neatlaidīgām lūgsnām un kuru es pazīšu tikai debesīs!”

Novēlu mums visiem būt par tādām mazām gaismiņām, no kurām visām kopā veidojas spilgta gaisma!

Dieva svētību un bagātīgas Dieva žēlastības vēlot, prāvests Māris Ozoliņš

Draudzes lapiņa Nr.379 ( 28.09.2014)

Taize Riga 2014

Jau nākošajā nedēļas nogalē no 26. līdz 28.septembrim Rīgā notiks Tezē Baltijas reģiona tikšanās.

Tezē kopienas brāļi ik gadu organizē dažāda mēroga jauniešu tikšanās, kas gadu gaitā kļuvušas par uzticības svētceļojumu uz zemes. Tikšanās laikā brāļi kopā ar jauniešiem ik reizi atgādina pasaulei par evaņģēlija prieku un cerību.

taizee

Dalībai pasākumā Rīgā ir pieteikušies aptuveni 1000 dalībnieki no 16 valstīm, arī mūsu draudzē šajās dienās uzņemsim 50 jauniešus. Vēlamies pateikties visām 18 mūsu draudzes viesģimenēm, kuras ir atvērušas savas sirdis un izmitinās šos jauniešus savās mājās.

Piektdien, 26.septembrī, visas dienas garumā notiks dalībnieku ierašanās un reģistrēšanās, lai jau vakarā plkst.19 tiktos uz kopīgu lūgšanu Sv.Pētera baznīcā. Pēc lūgšanām jaunieši dosies uz savām viesģimenēm.
Sestdien plkst 8:30 mūsu draudzē notiks Tezē lūgšana, kurā vienoties lūgšanā kopā ar 50 jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm ir aicināts ikviens.
Sestdien pa dienu jaunieši piedalīsies lūgšanās, semināros un tematiskajās darbnīcās, bet vakarā plkst.19 kopā ar kopienas brāļiem Sv.Pētera baznīcā pulcēsies uz Tezē lūgšanu.
Svētdien, 28.septembrī, Tezē dalībnieki piedalīsies mūsu draudzes Sv.Misē.
Tezē Baltijas reģiona tikšanās laikā kopīgajās lūgšanās Sv.Pētera baznīcā un mūsu draudzē sestdienas rītā plkst. 8:30 aicināts piedalīties ikviens draudzes loceklis.
Tezē koordinatori Viktors (tel.26112446) un Alise (tel.28251844)

Aicinām pieteikties un piedalīties arī tos draudzes cilvēkus, kas vēl nezināja par šo pasākumu!
Visi ir laipni lūgti piektdienas un sestdienas vakarā piedzīvot brīnišķīgo Dieva klātbūtni un lūgšanu atmosfēru Tezē jauniešu pasākumos un galvenais skaistajās dziesmās, daudzas no kurām skanēs arī latviski!
Pateicos draudzes locekļiem par atsaucību un atvērtību viesmīlībai un uzdrīkstēšanos uzņemt savās mājās kristiešus no citām valstīm. Lai visiem Dieva svētība un atbalsts!

Prāvests Māris Ozoliņš

Draudzes lapiņa Nr. 378 (21.09.2014)

Alfa kurss sāksies 8.oktobrī

cover-377Atkal ir atsācies jaunais mācību gads un mūsu draudze gatavojas organizēt kārtējo, nu jau desmito Alfa kursu. Tas tiks atklāts trešdien, šā gada 8.oktobrī, ar koncertu un ievadlekciju „Vai dzīvē ir vēl kas vairāk?” Kursa laikā vienkāršā, bet koncentrētā viedā  iepazīsimies ar kristietības pamatiem.

Katrā tikšanās reizē baudīsim kopīgu maltīti, būs lekcija par kādu no šādiem kristietības tematiem – Kāpēc Jēzus mira? Kā es varu būt pārliecināts par savu ticību? Kāpēc un kā man lūgt? Kāpēc un kā man lasīt Bībeli? Kā Dievs mūs vada?  Kā es varu pretoties ļaunumam? Kāpēc un kā mums stāstīt citiem? Vai Dievs dziedina šodien? Kam man Baznīca?

Kurss ilgs 12 nedēļas, līdz pat Ziemassvētkiem. Kursa laikā dalībnieki satiksies vienu reizi nedēļā – trešdienās plkst.19:00. Būs diskusijas mazajās grupās par dzirdēto. Īpaši gribas atzīmēt Svētā Gara nedēļas nogali, kas notiks no 21.novembra līdz 23.novembrim, uz kuru laipni aicināti arī visi draudzes locekļi.

Uz Alfa kursu ir aicināti visi jūsu draugi, radi un paziņas, kuri vēlas uzzināt kaut ko vairāk par kristīgo ticību, kas meklē patiesību, kuri  vēlas iedziļināties un pārrunāt vissvarīgākos dzīves jautājumus, pieaugt ticībā, meklē savu aicinājumu.. Alfa kurss domāts arī īpaši tiem, kuri netic Dieva klātbūtnei savā dzīvē, kā arī jauniem kristiešiem un tiem, kuri šaubās par savu piederību Kristīgajai Baznīcai.

Uz tikšanos Alfa kursā!

Alfa kursa komandas vārdā – administrators Ģirts, tel. 29614492

Draudzes lapiņa Nr. 377 (14.09.2014)


Pārbaudījumi ļoti palīdz nepieķerties šīs zemes lietām, tie liek mums pacelt savu skatienu augstāk par pasauli.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus