Monthly Archives: jūlijs 2015

Dieva Nams

cover-423-Dieva_NamsIepriekšējā svētdienā mēs salīdzinājām draudzi ar lidmašīnu, lai saprastu vienkāršu, bet būtisku pamatpatiesību: mēs neesam nekādi pasažieri, bet pati lidmašīna. Katrai tās detaļai ir jābūt savā vietā, jāveic sava funkcija un (nelielas apkalpes vadībā), jānodrošina  iespēja atklāt un iemantot Dieva Valstību  ikvienam patiesības meklētājam, kurš vēl nav iepazinis Pestītāju. Tieši šo cilvēku pestīšana ir galvenais visas Baznīcas un ikvienas draudzes pastāvēšanas iemesls. Mēs neesam šeit sevis dēļ.

Šodienas svētki – Rīgas Metropolijas dievnamu iesvētīšanas gadadiena –mums piedāvā citu, ne tik dinamisku, līdzību, bet būtībā tā pasaka tieši to pašu. Šoreiz mēs tiekam salīdzināti ar namu. Arī tanī,  saskaņā ar arhitekta, būvnieku un/vai saimnieka nodomu, visiem konstrukcijas elementiem ir sava loma un vieta. Tikai visi kopā tie var veidot stipru un skaistu ēku. Nekļūstot par daļu šī kopuma, neatklājot savu specifisko funkciju tajā, mēs riskējam palikt tikai nesaistītu būvmateriālu kaudze.
Un vēl, tāpat kā iepriekšminētie transportlīdzekļi, arī nami taču netiek būvēti un uzturēti pašu namu dēļ, bet gan cilvēkiem, kuriem tie kalpos.
No iepriekš teiktā izriet divi jautājumi:
1) Vai mēs katrs jau esam atpazinuši savu aicinājumu un uzņēmušies kādu konkrētu kalpojumu draudzē?
2) Kura doma dominē mūsu apziņā – draudze kā ģimenes māja vai nams “visām tautām”?
Pr. Ronalds Melkers

Lidojums … “Mani sauc N un es būšu jūsu pilots lidojumam no X uz Y…”

cover-422-Lidojums

Šo frāzi pēdējā pusgada laikā esmu dzirdējis ducī gaisa kuģu. Katru dienu tā tiek dažādās valodās atkārtota ap 100 000 reižu avioreisos, kas mūsdienu debesbraucējus aizved visdažādākajos virzienos.
Kamēr X un Y parasti ir skaidri zināmi, vienīgais pārsteigums var nākt no N (reiz, lidojot ar Lauda Air, uzzināju, ka kabīnē varētu būt bijis slavenais F1 pilots Nikijs Lauda; citreiz AirBaltic pārsteidza, kad vīrišķīgās pilota balss vietā atskanēja… maiga jaunas sievietes balss).
Šajās dienās, kamēr es sāku atklāt X, bet jūs – pamazām iepazīt N, lielā intriga un galvenais jautājums mums visiem kopā tomēr paliek Y. Uz kurieni dodas šī lidmašīna, ko mēs saucam par Rīgas sv. Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu draudzi? Vai mums visiem ir skaidri zināms lidojuma mērķis un pa kādu maršrutu tajā visefektīvāk nokļūt? Kāds ir Dieva nodoms šim nākošajam posmam mūsu dzīvē?
Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa 19.07.2015

Gaidīšanas svētki

cover-421_Gaidisanas_svetki (1)Mūs gaida. Mēs esam gaidīti. Mēs gaidām. Dzīve ir gaidīšana. Gaidām no dzīves. Gaidām mīļu ciemiņu. Ieliekam zemē sēkliņu un gaidām, ko zeme dos. Gaidām krāšņos kreses ziedus no mazas, krunkainas sēkliņas. Sākumā redzam tikai asnu, tad pamazām – pašu augu. Tik ilgi ir tikai zaļās lapas, bet jābūt pacietīgam, lai sagaidītu ziedus.

Mēs gaidām tikšanos. Gaidām satikšanos ar cilvēkiem, ar darbiem, vietām un vārdiem. Ir negaidītas tikšanās, un ir gaidītas.

Kad gaidām vēl neiepazītu cilvēku, mēģinām stādīties priekšā – kāds viņš būs. Ko viņš ienesīs jaunu, neparastu, negaidītu mūsu dzīvēs. Un vienlaikus – salīdzinām viņu ar tiem, kas bija, ar iepriekšējiem.

Dzīves ceļi mūs saved kopā ar dažādiem cilvēkiem. Daži mūs pavada īsu brīdi, citi – visu mūžu. Daži mums paliek atmiņā un iedvesmo pat no nedaudzām tikšanās reizēm, bet citi ir līdzās katru dienu, taču nenovērtējam viņu labo sirdi un uzticību. Vēl citus mums ir grūti iemīlēt. Tomēr mēs ikkatrs esam radīti pēc Dieva līdzības. Mēs visi esam Dieva bērni, un nav nejaušību mūsu ceļos, ceļojumos un svētceļojumos. Nejaušības mums šķiet tas negaidītais, bet tieši nejaušības mēs gaidām. Un pati doma – cik nejauša tā ir! Mēs domājam, bet kāds zinātnieks mums teiktu – tā ir tikai neironu kustība un dažādas reakcijas mūsu smadzenēs.

Mēs iemācāmies lasīt – un ne jau tikai burtus! – un satiekamies ar Vārdu. Vai mēs Viņu esam gaidījuši? Vai Viņš pie mums ierodas negaidīti?

Draudzes lapiņa 12.07.2015

Sekosim Jēzum vienīgi mīlestības dēļ un nevis Viņa dāvanu dēļ!