Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Monthly Archives: augusts 2015

“Esiet Vārda pildītāji, nevis klausītāji vien!” (Jk 1, 22)

cover428Septembra mēnesis mums atnes jaunu mācību gadu, kas ļoti lielā mērā ietekmē arī draudzes dzīvi, ne tikai tāpēc, ka esam tik cieši saistīti ar Rīgas Katoļu ģimnāziju, bet arī tāpēc, ka sākas draudzes dzīves jaunā “sezona”, nākošais draudzes “gads”.

6. septembris – pirmā šī jaunā “gada” svētdiena – būs īpaša. Tā nospraudīs virzienu turpmākajiem deviņiem mēnešiem, virzienu, kurā mēs visi turpmāk skatīsimies, kurā mēs visi turpmāk kopā dosimies. Nelsons Mandela (visticamāk, atsaucoties uz kādu populāru japāņu sakāmvārdu) ir sacījis: “Darbība bez vīzijas ir tikai laika pavadīšana, vīzija bez darbības ir tikai sapnis, bet vīzija un darbība kopā var izmainīt pasauli.” Te droši vien ir vērts atcerēties to “un”, par ko mācījāmies svētceļojumā (skat. draudzes lapiņu Nr. 426). Visiespaidīgākie kalpojumi bez vienota mērķa, tieši tāpat kā vispārdrošākās nākotnes vīzijas bez konkrētas rīcības jau šodien, nevar mūs aizvest turp, kur Dievs vēlas mūs redzēt rīt. Ir vajadzīgi abi.

Visas četras Draudzes dienas daļas ir būtiskas, un grūti iedomāties, kuru no tām varētu izcelt vai izlaist. 1) Adorācija. Tā kā mūsu uzdevums nav izdomāt, ko mēs varētu šogad izdarīt Dieva godam, bet gan atklāt Dieva gribu, lai to izpildītu, pirmais solis ir nolikt sevi Dieva priekšā un ieskatīties Viņa sirdī. Kas tur pa īstam notiek, kas Labajam Dievam ir svarīgs? Vai arī es esmu daļa no Dieva plāna glābt pasauli? 2) Eiharistija. Dievs mums dāvā savu Vārdu, mēs Viņam – savu “jā”; Dievs mums dāvā pats sevi, mēs Viņam – sevi. Eiharistiskās lūgšanas pašā centrā, tūlīt pēc konsekrācijas, kristieši vienbalsīgi atkārto savu personīgo un Baznīcas kopīgo solījumu Dievam: “Mēs vēstīsim par Tavu nāvi, Kungs, un liecināsim par Tavu augšāmcelšanos līdz pat Tavai atnākšanai.” Ļoti nopietns solījums. Kā es to pildu? 3) Agape. Ar šo vārdu tiek apzīmētas kristiešu kopīgās maltītes, kuras izsaka un veido mūsu dzīves vienību. Tā nav pauze starp pasākuma daļām, tā ir būtiska tā sastāvdaļa. Tieši šajās maltītēs mēs iepazīstamies, pārvaram grēcīgo vēlmi aizmukt prom vai stāvēt malā, mācāmies dalīties. Vai varam iedomāties laimīgu ģimeni bez kopīgām maltītēm? 4) Konference. Gan Bībele un izcilākie literārie darbi, gan sadzīves tehnikas lietošanas instrukcijas un spontānie uzraksti uz žogiem ir rakstīti izmantojot tos pašus 20-30 burtus. Ābece var šķist bērnišķīga, bet tā mums atvēra pasauli, bez kuras šodien vairs nespējam sevi iedomāties. Mēs iesākam jauno mācību gadu, bet vai zinām draudzes alfabētu?

Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa 30.08.2015

“Es un mans nams kalposim Kungam.” (Joz 24, 15)

427-coverAlfa kursā visā pasaulē jau ir piedalījušies vairāk nekā 27 miljoni cilvēku, un no tiem maza daļiņa (apmēram 1 no 100 000) tepat Rīgas svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzē. Tieši viņi – Alfa kursa absolventi – ir atslēga šīs lieliskās ekumēniskās iniciatīvas sekmīgam turpinājumam.

 Kad Alfa kursa beidzējs ielūdz uz nākošo Alfu kādu(s) no saviem radiem, draugiem, kaimiņiem vai kolēģiem, kad pats iesaistās kalpošanā nākošajās Alfās un draudzes dzīvē, kad viņa sirds deg vēlmē dalīties Dievā ar citiem – tad droši var sacīt, ka Alfa ir bijusi auglīga, ka cilvēks ir saņēmis to, ko Dievs viņam vēlējās dot, jo Dievs nevēlas pasauli tikai informēt par savu eksistenci vai kādam dot iespēju aizraujoši pavadīt laiku desmit nedēļu garumā… Dievs vēlas visus izklīdinātos sapulcināt vienkopus, un – ja viņi piekritīs – darīt par saviem mācekļiem, draugiem, dēliem un meitām. Dievs vēlas mūs izveidot par kopienu, kurā, kamēr vēl esam ceļā uz Dieva valstību, viss tiek pakārtots šim vienam augstākajam mērķim – evaņģelizācijai.

 Tāpēc uz tikšanos šo trešdien tiek ielūgti ne vien iepriekšējo Alfa kursu dalībnieki un kalpotāji, bet arī ikviens, kurš sevi uzskata par piederīgu šai draudzei. Arī tie, kuri neplāno šoreiz pievienoties Alfas komandai. Sapratīsim pareizi, Alfa nav tikai viens no kalpojumiem draudzē. Tā ir visas draudzes kerigmātiskā kalpojuma spilgtākā izpausme, šobrīd cilvēku iecienītākais tilts starp pasauli un Baznīcu.

No palīgiem virtuvē un tehniskās komandas līdz grupiņu vadītājiem un aizlūdzēju komandai – katram būs kāda iespēja būt daļai no šī mūsdienu lielā brīnuma, par ko ir kļuvis šis pirmais burtiņš grieķu alfabētā – Alfa. Protams, tur ir vēl pāris desmitu citu burtu, bet par tiem vairāk Draudzes dienā nākošsvētdien.

 “Mēs arī kalposim Kungam, jo Viņš ir mūsu Dievs.” (Joz 24, 18)

 Pāris jautājumu pārdomām:

1) Kā es sajūtos, ja jautājuma zīmē Alfas logo saskatu jautājumu sev – “kalposi?”

2) Vai ir kāda lieta manā dzīvē, kas šķiet svarīgāka par dvēseļu glābšanu?

 Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa  23.08.2015

Nāc un redzi!

cover-426Rīgas Katoļu ģimnāzijas un Sv. Terēzes draudzes kopīgais svētceļojums ir noslēdzies. Svētceļojuma devīze šogad: “Nāc un redzi!” Uz aicinājumu “Nāc” atsaucās ap 60 cilvēku (puse no tiem – bērni). Reizēm ir svarīgi iziet no ikdienas, iziet no savas ierastās dzīves, lai dotos pretī neparedzamajam, lai savus sapņus un plānus pakārtotu Dieva iecerei – Dieva sapnim un plānam par Tavu dzīvi. Tomēr mājās palicējiem nav pamata justies kā zaudētājiem, jo garīgais ceļš no parastā atšķiras ar to, ka tajā varam doties arī paliekot uz vietas. Nāc.

Nākošais vārds svētceļojuma devīzē “un” tur arī nav nejauši. Mēs ļoti bieži uzdodam nepareizus jautājumus. Piemēram, Baznīcai jābūt progresīvai vai konservatīvai; man jārūpējas par citu cilvēku vai savu pestīšanu; vai mēs, cilvēki, esam advancēti dzīvnieki, vai garīgas būtnes? Patiesība šādos gadījumos ir nevis izvēlē starp divām alternatīvām, bet tieši to vienībā. Gan – gan, nevis – vai. Un.

Trešais vārds devīzē – “redzi” – mūs aicināja pamanīt lietas un cilvēkus mums apkārt, un uzlūkot visu ar atjaunotu mīlestības skatienu. Saskatīt, novērtēt un pateikties Dievam par visu. Arī attiecībā uz lūgšanu mēs varam iet tālāk nekā parasti, jo Dievs mūs neaicina tikai izteikt vārdos kādu (aiz)lūguma, pateicības vai slavēšanas lūgšanu, vai arī tikai klausīties, ko Dievs runā. Dievs vēlas tikt uzlūkots un aicina mūs uzlūkot Viņu. Tāpat vienkārši, neko nesakot. Redzi.

Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa 16.08.2015


Es vēlos atbilst žēlastībām, ko Jēzus vēlas man dot.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus