Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Monthly Archives: septembris 2015

Ļaujiet bērniem nākt pie manis. Neaizturiet viņus, jo tādiem pieder Dieva valstība. (Mk 10, 13-14)

432Labā Gana katehēze ir izveidojusies 1954. gadā Romā, kur kopīgiem spēkiem to radīja Sofija Kavaleta, kura studēja Svētos Rakstus un labi pārzināja Katoliskās Baznīcas mācību, un Džanna Gobi, Montesori metodes pasniedzēja, kura mācījās pie Marijas Montesori.

Programma balstās uz Bībeli, Liturģiju un Svēto Misi, izmantojot Montesori apmācības metodi.

Nodarbības notiek īpaši sagatavotā telpā – ātrijā, “baznīcas priekštelpā”, kas simbolizē bērnu sagata-vošanu ieiešanai Baznīcā. Ātrijā ir rūpīgi sagatavota vide bērnam – tur visam jābūt tādam, kas uzrunā bērnu, stāsta viņam par Dieva mīlestību. Tā ir telpa, kas nav nedz klase, nedz sakristeja. Tā ir telpa, kurā bērns var spert savus soļus ticībā atbilstoši savam vecumam. Tā ir vieta, kurā bērna darbošanās var kļūt par lūgšanu, kurā kopīgi uzklausītais Dieva vārds var arī tikt svinēts. Dzīve ātrijā tiek veidota saskaņā ar Baznīcas gadu un svētkiem. Tēmas tiek izvēlētas atbilstoši attiecīgajam laikam, piemēram, Ziemassvētki, Lieldienas, Vasarsvētki. Ātrijā Baznīcas gads tiek svinēts ar nelielām liturģiskām svinībām.

Šīs programmas mērķis ir sagatavot bērnus gan 1. Sv. Komūnijai, gan garīgajai dzīvei. Bērnu apmācība ir sadalīta trīs līmeņos – 3-6, 6-9 un 9-12 gadi.

Apmēram divdesmit vietās Latvijā jau ir izveidoti pirmā līmeņa ātriji (3-6 gadus vecu bērnu apmācībai). Otrā līmeņa ātriji (6-9 gadus vecu bērnu apmācībai) šobrīd ir pieejami tikai trīs vietās, un viena no tām ir Rīgas Katoļu ģimnāzija. Tāpēc Sv. Terēzes draudzē vecākiem ir īpaša iespēja vest uz Labā Gana katehēzi bērnus vecumā no 3 līdz pat 9 gadiem (un vecākus).

Labā Gana katehēzes nodarbība ilgs divas stundas. Sākums – Adorācijas laikā (no 9:50 līdz 10:50), tad bērni kopā ar vecākiem svinēs Svēto Misi, piedalīsies draudzes agapē, pēc kuras turpinās Labā Gana kate­hēzes nodarbības paralēli draudzes katehēzei.

Nodarbības vadīs katehēte Ilze Terēze Gulbe.

Bērnus pieteikt pa tālruni: 29 447 445.

Draudzes lapiņa 27.09.2015

Kas vienu no šiem bērniem uzņem manā vārdā, tas mani uzņem… (Mk 9, 37)

US artist Daniel Edwards has unveiled this bronze sculpture of Kim Kardashian and Kanye West's unborn baby. The 'Baby Kimye' artwork is part of Edwards' Celebrity Baby Boomer series, which began in 2006. He recently announced plans to unveil a nude pregnant sculpture of Kim Kardashian herself. Her baby is "depicted as a chubby-cheek-cherub with a swirl design pattern shaved in the hair", according to the artist's representative. Pictured: Baby 'Kimye' Ref: SPL551797 290513 Picture by: Splash News/Daniel Edwards Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

Lūgšana, gavēnis un informācija ir galvenie “ieroči”, ar kuriem šīs akcijas iniciatori ir izvēlējušies stāties pretī agresoriem, kuri katru gadu brutāli noslepkavo 40-50 miljonus nevainīgu cilvēku. 20-25 Latvijas ik gadu! Vienu Rīgu – nepilnās 6 dienās… Bez jebkādām ilūzijām, tas ir reāls karš pret dzīvību, pret patiesību, pret Dievu. Pretinieku armija ir skaitliski milzīga, labi ekipēta un finansēta, aizsargāta ar valstu likumiem.

Šī ir Dāvida un Goliāta sadursme, bet mēs labi zinām, kurš uzvar, jo, neskatoties uz savu niecīgumu, tomēr paļaujas uz Dieva palīdzību un nolemj nepalikt malā.

Izšķirošā cīņa nerisinās vienīgi kaujas laukā, bet gan “kalnā“, kur mēs kā Mozus aizbilstam Dieva priekšā par saviem ļaudīm. Visas šīs 40 dienu akcijas pamatā ir lūgšana, un pirmo 8 gadu augļi (skat. augstāk) ļauj secināt, ka lūgšana, kas apvienota ar konkrētu rīcību, nes varenas, cilvēku dzīvības glābjošas pārmaiņas.

Tāpēc rekolekciju pirmais vakars ir pilnībā veltīts tikai Dieva pielūgsmei (vispirms klusumā, tad ar apcerēm).

Savukārt nākošajā dienā pievērsīsimies pārdomām, jo informēta lūgšana – tāpat kā rīcība – ir efektīvāka.

Ar svētdienas dievkalpojumiem un agapi rekolekcijas gan noslēgsies, bet cīņa par dzīvību vēl tikai sāksies…

Jautājumi pārdomām:

1) Kāpēc ir svarīgi, ka es iesaistītos cīņā par dzīvību?

2) Vai es ticu, ka mana lūgšana var kaut ko mainīt?

Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa 20.09.2015


Katra mīlestības izpausme ļauj mums labāk pazīt Jēzu un tuvina mūs Viņam uz visu mūžību!

Sv. Terēze no Bērna Jēzus