Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

AKCIJA „BĒRNS BĒRNAM” – AICINĀJUMS IEPRIECINĀT SKUMSTOŠOS

Nelaime, dziļas sāpes un skumjas var piemeklēt jebkuru, lielu un mazu, tāpēc īsi pēc tam, kad Zolitūdē notika traģēdija, Rīgas Katoļu ģimnāzijas (RKĢ) 2.a klases skolēniem radās ideja, ka skumstošie ir jāiepriecina un jāienes mīlestība un cerība viņu dzīvē. Naudu šiem cilvēkiem ziedoja daudzi, bet nelaimē nereti ne tik daudz ir nepieciešama nauda, cik atbalsts un mīlestība.

Runājot ar savu klases audzinātāju Sandru Armanevu, skolēniem radās doma rakstīt vēstules tiem bērniem, kas traģēdijā zaudējuši savus tuviniekus. Aptuveni nedēļu visā skolā skolēniem bija iespēja rakstīt vēstules un zīmēt kartītes. Kopā tika izveidoti aptuveni 50 mīlestības sūtījumi, kuri tika uzticēti Ziedot.lv, kas vēstules nodos bērniem, kuri Zolitūdē zaudēja savus vistuvākos cilvēkus.

Ar laiku skolēni arī saprata, ka ik dienu notiek nelaimes, kurās bērni zaudē vecākus, bet citus bērnus vecāki labprātīgi pamet. Tāpēc RKĢ skolēni turpinās rakstīt vēstules citiem bērniem, kuriem ir skumji un vientuļi, aicinot pievienoties arī visu Latvijas skolu skolēnus darīt to pašu.

Idejas iniciatore skolotāja S. Armaneva uzskata, ka katra skola sadarbībā ar sociālajiem dienestiem var apzināt vietējās ģimenes, arī savu skolu skolēnus, kuriem ir nepieciešami atbalsta vārdi, vai arī vienkārši aicināt skolēnus rakstīt vēstules. Pēc tam vēstules jāsūta uz „Caritas Latvija”, Katoļu iela 14, Rīga, LV-1003 vai arī var sazināties ar vietējo „Caritas” grupu (informācija par „Caritas” grupām Latvijā mājaslapā www.caritaslatvija.lv). „Caritas Latvija” pēc konsultācijām ar psihologiem un sociālajiem dienestiem nodos vēstules tiem bērniem, kam tās tobrīd būs nepieciešamas.

Aicinām pievienoties ne tikai bērnus! Arī pieaugušie var rakstīt atbalsta vārdus citiem pieaugušajiem, jo ikviens ilgojas pēc mīlestības.

Ilze Mežniece, Rīgas Katoļu ģimnāzija

Draudzes lapiņa 08/12/2013


Dievs neaicina tos, kas ir tā cienīgi, bet gan tos, kurus Viņš grib.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus