Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Jānis Pāvils II – lielais miera svētceļnieks

cover-Janis_PavilsIIAr poļu kardināla Karola Vojtilas ievēlēšanu par pāvestu Baznīcā iesākās lielais apustulisko ceļojumu laiks. Pāvests Jānis Pāvils II – miera svētceļnieks – devās uz tuvām un tālām zemēm, lai sludinātu Kristus pestīšanas vēsti visām tautām un stiprinātu ticībā savus brāļus. Pontifikāta 27 gados pāvests ir veicis 104 apustuliskos ceļojumus, apmeklējot 129 valstis un 617 pilsētas. Šajos ceļojumos viņš ir teicis 2 382 uzrunas.

Savu pirmo ārzemju ceļojumu Jānis Pāvils II veica 1979.gadā no 25.janvāra līdz 1.februārim. Šajā laikā viņš apmeklēja Dominikānas Republiku, Meksiku un Bahamas. Vizītes ietvaros pāvests atklāja Trešo Latīņamerikas Bīskapu konferenču padomes sanāksmi, kas notika Meksikas pilsētā Pueblā. 2004.gada augustā viņš veica savu pēdējo ceļojumu. Tā mērķis bija Lurdas Dievmātes svētnīca Francijā, lai atzīmētu Bezvainīgās Ieņemšanas dogmas pasludināšanas 150.gadadienu. Pāvesta simtais ceļojums notika 2003. gada jūnijā Horvātijā.

Savu pirmo ceļojumu pa Itāliju nākamais svētais veica 1978.gada 29.oktobrī, apmeklējot Mentorellas svētnīcu. Karola Vojtilas ceļojumi pa Apenīnu Pussalu noslēdzās 2004.gada 5.septembrī Loreto Dievmātes svētnīcā.

Visgarākais ceļojums tika īstenots 1986.gadā no 18.novembra līdz 1.decembrim. Toreiz pāvests apmeklēja Bangladešu, Jaunzēlandi, Austrāliju un Seišelu salas. Savukārt visīsākais ceļojums ilga tikai 12 stundas, un tas notika 2003.gada jūnijā Bosnijā-Hercegovinā.

Jānis Pāvils II apmeklēja ne tikai valstis ar senām un dziļām kristīgām saknēm. Kristus Labo vēsti viņš sludināja arī Mongolijā un Azerbaidžānā, kur katoļi ir mazākumā. 1998.gadā pāvests veica vēsturisku vizīti Kubā. Jānis Pāvils II ir piedalījies arī vairākos Pasaules Ģimeņu svētkos. Svētīgais Jānis Pāvils II savu apustulisko ceļojumu laikā ir veicis 1.200.000 km garu ceļu, kas līdzinās 30 ceļojumiem apkārt pasaulei un trīs reizes no Zemes līdz Mēnesim. 1993.gadā no 4. līdz 10.septembrim Jānis Pāvils II apmeklēja Baltijas valstis. Tas bija viņa 61.ārzemju ceļojums.

S. Krivteža / VR

Informācijas avots http://lv.radiovaticana.va

Vatikāna Radio mājas lapa

Draudzes lapiņa (27.04.2014)


Es vēlos atbilst žēlastībām, ko Jēzus vēlas man dot.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus