Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Rīgas Sv. Terēzes no bērna Jēzus draudzei – 7 gadi

378Pirms septiņiem gadiem tika dibināta Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudze. Draudzes dibināšanā iesaistījās vairāki cilvēki. Pateicoties priesterim Andrim Kravalim, kurš pārstāv karmelītu garīgumu, mūsu draudze ieguva aizbildni – Baznīcas doktori Sv.Terēzi no Bērna Jēzus. Draudzes locekļi šīs svētās aizbildniecību sajūt ik dienas un ir pateicīgi par mūsu Debesu aizbildni. Daudzi sajutuši aicinājumu izvēlēties mazās Terēzītes vārdu, saņemot kristību un iestiprināšanas sakramentu.

Īpaši šajos svētkos gribam pateikties mūsu draudzes pirmajam prāvestam Andrim Kravalim par ieguldīto darbu draudzes dibināšanā, tās vadīšanā un attīstībā.

Fragments no Svētās Terēzes no Bērna Jēzus grāmatas „Kādas dvēseles stāsts”

„Viena novice viņai teica:

„Jums gan jābūt laimīgai, ka esat izraudzīta, lai parādītu dvēselēm „Bērnības ceļu”!”

Viņa (Svētā Terēze no Bērna Jēzus) atbildēja:

„Kāpēc lai es būtu laimīga? Kāpēc lai man būtu jāvēlas, lai mīļais Dievs izlietotu drīzāk mani nekā kādu citu? Nav svarīgs darba rīks, ja tikai dvēseles nāk Viņa valstībā. Bez tam, Viņam neviens nav vajadzīgs.

Nesen es aplūkoju nakts lampiņas degli, kura bija gandrīz jau izdzisusi. Viena mūsu Māsa tam pielika savu sveci, un visa klostera saime no šīs sveces saņēma gaismu. Tad es nogrimu šādās pārdomās: „Kurš gan varētu lepoties ar saviem darbiem? Tā, piemēram, ar šīs lampiņas vājo gaismu būtu iespējams iededzināt visumu. Bieži mēs domājam, ka saņemam dievišķās žēlastības un gaismu ar spoži mirdzošo sveču palīdzību. Bet no kurienes šīs sveces ir guvušas savu liesmu? Varbūt no kādas pazemīgas un pavisam nepazīstamas dvēseles lūgsnām, kurai nav acīmredzamā spožuma, nav atzītā tikuma, un kura ir pazemota pašas acīs un gatava izdzist.

Ai, kādus noslēpumus mēs redzēsim vēlāk! Cik bieži gan esmu domājusi, ka par visām žēlastībām, ar kurām esmu pārpildīta, varbūt esmu parādā kādas dvēseles neatlaidīgām lūgsnām un kuru es pazīšu tikai debesīs!”

Novēlu mums visiem būt par tādām mazām gaismiņām, no kurām visām kopā veidojas spilgta gaisma!

Dieva svētību un bagātīgas Dieva žēlastības vēlot, prāvests Māris Ozoliņš

Draudzes lapiņa Nr.379 ( 28.09.2014)


Tikai Jēzus prot mums atlīdzināt bezgalīgi vairāk nekā mēs Viņam dodam...

Sv. Terēze no Bērna Jēzus