Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Slavējiet Kungu!

slavejiet_kungu-cover388„Pirms četriem gadiem, kad atnācām uz svētās Terēzes draudzi, man bija noraidoša attieksme pret estrādes mūzikas intonācijām Baznīcā. Tomēr tagad spēlēju basģitāru draudzes slavēšanas ansamblī. Esmu nācis pie atziņas, ka saturs ir svarīgāks par formu. Jēzus teica, ka Viņam slāpst, bet neteica, ka dzers tikai no zelta un sudraba traukiem. To, protams, nedrīkst izmantot ļaunprātīgi. Mēs cenšamies pilnveidoties, lai mūzika tiešām palīdzētu pacelties priekā un pateicībā.”

Andrejs

„Varu no sevis kā muzikologs piebilst, ka ļoti svarīga ir solista balss, kas nes vēsti klausītājiem, un, pateicoties Agitas balss nesamākslotajam, patiesajam tembram, bez ārišķīgas eksaltācijas un ar iekšēju pārliecību atklājas ticības un mīlestības spēks. Paldies visiem, kas ziedo savu laiku, enerģiju, sirds degsmi kopīgam darbam draudzes labā. Īpaša pateicība priesterim Mārim par iniciatīvu un izpratni, dalību slavēšanā un tās garīgo un praktisko vadību.

Dievs aicina darboties, un tā Nauris, Aija, Agita un Andrejs iziet no ieslēgšanās savā komforta zonā un, pārvarot neuzticēšanos sev, uzdrošinās stāties klausītāju priekšā, kas nebūt nav viegli, bet pirmajā vietā ir dziedājums Dievam, Viņa pielūgsme un aicinājums darboties mūsu dzīvē, pateicoties par visu.”

Anita

„Pagājušogad man bija vēlme pagatavot kaut ko no koka. Tai laikā Evaņģelizācijas skolā novēroju, kā slavēšanās spēlē kahonu. Kahons kā perkusija daudz vairāk uzrunāja nekā ierastās džambas. Tā es uztaisīju kahonu un ierados uz slavēšanas grupas mēģinājumu izmēģināt, kā skan. Un joprojām skan…

Tā es atklāju slavēšanas lūgšanu. Atrados (un joprojām) tehniskās un visādi citādi varēšanas nodarbībā, paļāvībā realizējot brīvo gribu sākt kahonizēties, Dievs apliecināja, ka ar Viņu viss ir iespējams.

Es piedzīvoju, kā Kungs vistiešākajā veidā izmanto mani par savu instrumentu.

Dieva pedagoģija caur šo instrumentu māca man nabadzības būtību, paklausību, iecietību, savaldību, pacietību, pazemību, Kristus miesas locekļu daudzveidības skaistumu, kas kulminē skaņā.

Paldies grupas brāļiem un māsām, ka devāt man šādu iespēju.”

Nauris

„Pirms gada, vienā no Alfas atklāšanas reizēm mūsu draudzē, piegāju pie Agitas un pajautāju, vai viņai būtu laiks un iespēja man pamācīt slavēšanas dziesmas. Man mājās bija ģitāra, zināju uz tās sameklēt pāris akordus. Tā bija visas mana prasmes un muzikālā izglītība, bet tik ļoti gribējās spēlēt, slavēt, lidot mūzikā… Viņas atbilde bija ne vien pozitīva, saņēmu arī aicinājumu nākt uz mēģinājumiem. Man pat domu nebija par dalību slavēšana grupā, spēlēšanu citiem. Atceros savu pirmo mēģinājumu un pirmo dziesmu “Lai līst, lai nolīst Tavs Svētais Gars pār šo zemi!” Vistiešākā veidā šos vārdus šodien attiecinu uz sevi, jo tik daudz žēlastību esmu saņēmusi šajā kalpojumā. Patiesi, Dievam viss ir iespējams!”

Aija

Draudzes lapiņa Nr.388 (30.11.2014)


Pārbaudījumi ļoti palīdz nepieķerties šīs zemes lietām, tie liek mums pacelt savu skatienu augstāk par pasauli.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus