Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Ziemassvētki – Kristus dzimšanas svētki

ziemassvetki-coverZiemassvētki ir Dieva Dēla atnākšana, iemiesošanās. Adventa laikā mēs apcerējām Viņa nākšanu. Ziemassvētkos pasludinām: Dievs ir šeit. Emanuēls. Dievs starp mums, Dievs mūsu vidū, mūsos, Baznīcā. Dieva Dēls ir klātesošs mūsu ikdienas dzīvē, tās notikumos un aktivitātēs, Viņš ir klāt uz mūžīgiem laikiem, lai visu svētdarītu.

Dievs kļuva cilvēks, un atnesa mieru uz zemes labas gribas cilvēkiem. Mieru ar Dievu un arī mieru ar tuvākajiem, lai cilvēks savienotu savu gribu ar Dieva gribu. Viņā mēs visi esam vienoti caur mieru, lai būtu tuvi brāļi un māsas un viņa Māte kļūst arī mūsu māte.

Jēzus klauvē pie mūsu sirdīm un mums kļūst kauns par mūsu aklumu. Mēs maldījāmies, domādami, ka Viņš ir tālu. Mēs prasām piedošanu Dievišķajam bērnam, kas guļ silītē, lai mēs nekad neaizvērtu savas sirdis un dzīves Viņa priekšā. Jēzus nebaidījās kalpot un pieņēma mūsu cilvēciskās dabas ievainojamību un trauslumu. Dievs nāk pie mums tuvu, ļoti tuvu, un pieņemt Jēzu nenozīmē, pirmkārt, attālināties no mūsu dzīves apstākļiem, ikdienas, tuvajiem cilvēkiem. Kungs ne tikai saka, ka mūs mīl, bet Viņš to īsteno darbos. Jēzus iemiesojās, kļuva cilvēks, lai mūs iemācītu dzīvot Dieva bērnu dzīvi.

Mēs esam aicināti būt iemiesošanās turpinājums, nest sevī Dieva žēlastību,  nest Dieva Dēlu pasaulē. Miesa ir komunikācijas instruments, mēs komunicējam caur miesu, esam aicināti dāvāt no Viņa saņemto dzīvību mūsu ikdienas dzīves realitātē.

Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus vēlot – prāvests Māris Ozoliņš

Draudzes lapiņa Nr.392 (24.12.2014)


Visvairāk Jēzu sāpina mūsu paļāvības trūkums.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus