Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

ALFA KURSA LIECĪBAS 2. DAĻA

cover-402_alfa

 

Marika

Sākām apmeklēt Alfa kursu, jo mana draudzene Māra mūs uzaicināja, viņa zināja, ka mēs ļoti vēlējāmies kristīt savus bērnus. Iepriekšējos Alfa kursus nokavējām, nācās gaidīt līdz rudenim.

Un re, 25.12.2014. nokristījām mūsu bērniņus. Māra ar vīru Aleksandru ir krustvecāki mazajai Rēzijai, bet mans brālis Jānis ar sieviņu Inetu -Mārtiņam. Pr. Māris atbrauca arī iesvētīja mūsu māju. Bet tagad mēs gaidām aprīli, kad mūs pr. Māris salaulās un nokristīs. Datums un laiks ir norunātsJ
Bet ko esam guvuši no Alfa kursa – protams, iepazinuši daudz jauku, atvērtu cilvēku un ieguvuši jaunus draugus. Katru svētdienu cenšamies apmeklēt Dievkalpojumus. Zinām, ka tur esam gaidīti ar atvērtu sirdi. Lasām katru dienu Bībeli un lūgšanas. Tā ir Dieva dāvana. Alfa mums lika saprast, ka Dievs kļuvis mums par draugu.
Es neesmu kristīta, un Dzintars arī ne. Manā ģimenē katoļticīga bija tikai vecmāmiņa, kura man bērnībā iemācīja dažas lūgšanas un ņēma līdzi uz Dievkalpojumiem, lasīja priekšā Bībeli, bet viņa lasīja vecajā drukā. Es, maza būdama, pat nesapratu, par ko viņa lasa, tas arī viss, ko zināju par Dievu. Bet Dzintars bērnībā ar vecākiem nav gājis uz baznīcu. Tas viss viņam bija svešs.

Tādēļ arī nolēmām apgūt jaunas zināšanas Alfa kursā, kur bija iespējams saņemt atbildes uz daudziem jautājumiem, diskutēt, dalīties pieredzē, kā arī piedzīvot Svētā Gara pieskārienu nedēļas nogalē. Tūdaļ pat pēc nedēļas nogales es nopirku mazu grāmatiņu “Kas ir Svētais Gars”, jo es sev gribēju rast atbildi, vai tiešām saskāros ar Svēto Garu vai tomēr tās tikai manas iedomas un bara instinkts. Un, jā, es piedzīvoju Svēto Garu, un manas lūgšanas Viņš arī sadzirdēja. Gribas vēlreiz to piedzīvot.
Cik skaisti Mārtiņš vakaros skaita Tēvreizi! Gribas tādās reizēs raudāt. Es pati sev esmu nolēmusi uztaisīt lūgšanu krellītes. Protams, ir vēl daudz neatbildētu jautājumu, bet uzskatām, ka esam izvēlējušies pareizo ceļu, un dzīve bez Dieva nav iedomājam. Mūsu ģimene ir gatava iet kopā ticības ceļu katru dienu.

Daiga un Arnis

Pirmais iespaids par Alfa kursu – pārsteidzoši, cik vienkāršā veidā var pastāstīt par Dievu, un cilvēkus tas patiešām uzrunā! Sākumā Alfā pati meklēju atbildes, bet jau nākamajās Alfās biju “komandā”. Tomēr ar katru “karjeras” pakāpienu aizvien vairāk jāatzīst, ka Alfu nevada cilvēki, bet gan viss notiek Dieva vadībā un ar Viņa apredzību. Alfa ir arī lieliska pazemības skola. Neizbēgami tiek aizskarti jautājumi, uz kuriem mēs atbildes uzzināsim tikai mūžībā. Tie prasa ticību, paļāvību un pazemību.

Esmu pateicīga, ka Dievs mani atveda uz Alfu. Arī mans vīrs ir priecīgs par iespēju piedalīties Alfas nedēļas nogalēs. Alfa patiešām ir vieta, kas palīdz sadzirdēt Dievu, sajust Viņa mīlestību un palikt Viņa klātbūtnē. Novēlam ikkatram piedzīvot Svētā Gara pieskārienu!

Draudzes lapiņa Nr.8 (01.03.2015)


Katru mirkli mēs varam darīt par dārgumu, kas mūs tuvina Debesīm.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus