Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Dieva Nams

cover-423-Dieva_NamsIepriekšējā svētdienā mēs salīdzinājām draudzi ar lidmašīnu, lai saprastu vienkāršu, bet būtisku pamatpatiesību: mēs neesam nekādi pasažieri, bet pati lidmašīna. Katrai tās detaļai ir jābūt savā vietā, jāveic sava funkcija un (nelielas apkalpes vadībā), jānodrošina  iespēja atklāt un iemantot Dieva Valstību  ikvienam patiesības meklētājam, kurš vēl nav iepazinis Pestītāju. Tieši šo cilvēku pestīšana ir galvenais visas Baznīcas un ikvienas draudzes pastāvēšanas iemesls. Mēs neesam šeit sevis dēļ.

Šodienas svētki – Rīgas Metropolijas dievnamu iesvētīšanas gadadiena –mums piedāvā citu, ne tik dinamisku, līdzību, bet būtībā tā pasaka tieši to pašu. Šoreiz mēs tiekam salīdzināti ar namu. Arī tanī,  saskaņā ar arhitekta, būvnieku un/vai saimnieka nodomu, visiem konstrukcijas elementiem ir sava loma un vieta. Tikai visi kopā tie var veidot stipru un skaistu ēku. Nekļūstot par daļu šī kopuma, neatklājot savu specifisko funkciju tajā, mēs riskējam palikt tikai nesaistītu būvmateriālu kaudze.
Un vēl, tāpat kā iepriekšminētie transportlīdzekļi, arī nami taču netiek būvēti un uzturēti pašu namu dēļ, bet gan cilvēkiem, kuriem tie kalpos.
No iepriekš teiktā izriet divi jautājumi:
1) Vai mēs katrs jau esam atpazinuši savu aicinājumu un uzņēmušies kādu konkrētu kalpojumu draudzē?
2) Kura doma dominē mūsu apziņā – draudze kā ģimenes māja vai nams “visām tautām”?
Pr. Ronalds Melkers


Katra mīlestības izpausme ļauj mums labāk pazīt Jēzu un tuvina mūs Viņam uz visu mūžību!

Sv. Terēze no Bērna Jēzus