Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI


Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)


Darbadienās Svētā Mise 8:15 (pirms tam laudes 7:50)


Sestdienās Svētā Mise 9:00 (kopā ar laudēm)


Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise 18:30


Nāc un redzi!

cover-426Rīgas Katoļu ģimnāzijas un Sv. Terēzes draudzes kopīgais svētceļojums ir noslēdzies. Svētceļojuma devīze šogad: “Nāc un redzi!” Uz aicinājumu “Nāc” atsaucās ap 60 cilvēku (puse no tiem – bērni). Reizēm ir svarīgi iziet no ikdienas, iziet no savas ierastās dzīves, lai dotos pretī neparedzamajam, lai savus sapņus un plānus pakārtotu Dieva iecerei – Dieva sapnim un plānam par Tavu dzīvi. Tomēr mājās palicējiem nav pamata justies kā zaudētājiem, jo garīgais ceļš no parastā atšķiras ar to, ka tajā varam doties arī paliekot uz vietas. Nāc.

Nākošais vārds svētceļojuma devīzē “un” tur arī nav nejauši. Mēs ļoti bieži uzdodam nepareizus jautājumus. Piemēram, Baznīcai jābūt progresīvai vai konservatīvai; man jārūpējas par citu cilvēku vai savu pestīšanu; vai mēs, cilvēki, esam advancēti dzīvnieki, vai garīgas būtnes? Patiesība šādos gadījumos ir nevis izvēlē starp divām alternatīvām, bet tieši to vienībā. Gan – gan, nevis – vai. Un.

Trešais vārds devīzē – “redzi” – mūs aicināja pamanīt lietas un cilvēkus mums apkārt, un uzlūkot visu ar atjaunotu mīlestības skatienu. Saskatīt, novērtēt un pateikties Dievam par visu. Arī attiecībā uz lūgšanu mēs varam iet tālāk nekā parasti, jo Dievs mūs neaicina tikai izteikt vārdos kādu (aiz)lūguma, pateicības vai slavēšanas lūgšanu, vai arī tikai klausīties, ko Dievs runā. Dievs vēlas tikt uzlūkots un aicina mūs uzlūkot Viņu. Tāpat vienkārši, neko nesakot. Redzi.

Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa 16.08.2015


Dievs neaicina tos, kas ir tā cienīgi, bet gan tos, kurus Viņš grib.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus