Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

“Esiet Vārda pildītāji, nevis klausītāji vien!” (Jk 1, 22)

cover428Septembra mēnesis mums atnes jaunu mācību gadu, kas ļoti lielā mērā ietekmē arī draudzes dzīvi, ne tikai tāpēc, ka esam tik cieši saistīti ar Rīgas Katoļu ģimnāziju, bet arī tāpēc, ka sākas draudzes dzīves jaunā “sezona”, nākošais draudzes “gads”.

6. septembris – pirmā šī jaunā “gada” svētdiena – būs īpaša. Tā nospraudīs virzienu turpmākajiem deviņiem mēnešiem, virzienu, kurā mēs visi turpmāk skatīsimies, kurā mēs visi turpmāk kopā dosimies. Nelsons Mandela (visticamāk, atsaucoties uz kādu populāru japāņu sakāmvārdu) ir sacījis: “Darbība bez vīzijas ir tikai laika pavadīšana, vīzija bez darbības ir tikai sapnis, bet vīzija un darbība kopā var izmainīt pasauli.” Te droši vien ir vērts atcerēties to “un”, par ko mācījāmies svētceļojumā (skat. draudzes lapiņu Nr. 426). Visiespaidīgākie kalpojumi bez vienota mērķa, tieši tāpat kā vispārdrošākās nākotnes vīzijas bez konkrētas rīcības jau šodien, nevar mūs aizvest turp, kur Dievs vēlas mūs redzēt rīt. Ir vajadzīgi abi.

Visas četras Draudzes dienas daļas ir būtiskas, un grūti iedomāties, kuru no tām varētu izcelt vai izlaist. 1) Adorācija. Tā kā mūsu uzdevums nav izdomāt, ko mēs varētu šogad izdarīt Dieva godam, bet gan atklāt Dieva gribu, lai to izpildītu, pirmais solis ir nolikt sevi Dieva priekšā un ieskatīties Viņa sirdī. Kas tur pa īstam notiek, kas Labajam Dievam ir svarīgs? Vai arī es esmu daļa no Dieva plāna glābt pasauli? 2) Eiharistija. Dievs mums dāvā savu Vārdu, mēs Viņam – savu “jā”; Dievs mums dāvā pats sevi, mēs Viņam – sevi. Eiharistiskās lūgšanas pašā centrā, tūlīt pēc konsekrācijas, kristieši vienbalsīgi atkārto savu personīgo un Baznīcas kopīgo solījumu Dievam: “Mēs vēstīsim par Tavu nāvi, Kungs, un liecināsim par Tavu augšāmcelšanos līdz pat Tavai atnākšanai.” Ļoti nopietns solījums. Kā es to pildu? 3) Agape. Ar šo vārdu tiek apzīmētas kristiešu kopīgās maltītes, kuras izsaka un veido mūsu dzīves vienību. Tā nav pauze starp pasākuma daļām, tā ir būtiska tā sastāvdaļa. Tieši šajās maltītēs mēs iepazīstamies, pārvaram grēcīgo vēlmi aizmukt prom vai stāvēt malā, mācāmies dalīties. Vai varam iedomāties laimīgu ģimeni bez kopīgām maltītēm? 4) Konference. Gan Bībele un izcilākie literārie darbi, gan sadzīves tehnikas lietošanas instrukcijas un spontānie uzraksti uz žogiem ir rakstīti izmantojot tos pašus 20-30 burtus. Ābece var šķist bērnišķīga, bet tā mums atvēra pasauli, bez kuras šodien vairs nespējam sevi iedomāties. Mēs iesākam jauno mācību gadu, bet vai zinām draudzes alfabētu?

Pr. Ronalds Melkers

Draudzes lapiņa 30.08.2015


Katra mīlestības izpausme ļauj mums labāk pazīt Jēzu un tuvina mūs Viņam uz visu mūžību!

Sv. Terēze no Bērna Jēzus