Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Ļaujiet bērniem nākt pie manis. Neaizturiet viņus, jo tādiem pieder Dieva valstība. (Mk 10, 13-14)

432Labā Gana katehēze ir izveidojusies 1954. gadā Romā, kur kopīgiem spēkiem to radīja Sofija Kavaleta, kura studēja Svētos Rakstus un labi pārzināja Katoliskās Baznīcas mācību, un Džanna Gobi, Montesori metodes pasniedzēja, kura mācījās pie Marijas Montesori.

Programma balstās uz Bībeli, Liturģiju un Svēto Misi, izmantojot Montesori apmācības metodi.

Nodarbības notiek īpaši sagatavotā telpā – ātrijā, “baznīcas priekštelpā”, kas simbolizē bērnu sagata-vošanu ieiešanai Baznīcā. Ātrijā ir rūpīgi sagatavota vide bērnam – tur visam jābūt tādam, kas uzrunā bērnu, stāsta viņam par Dieva mīlestību. Tā ir telpa, kas nav nedz klase, nedz sakristeja. Tā ir telpa, kurā bērns var spert savus soļus ticībā atbilstoši savam vecumam. Tā ir vieta, kurā bērna darbošanās var kļūt par lūgšanu, kurā kopīgi uzklausītais Dieva vārds var arī tikt svinēts. Dzīve ātrijā tiek veidota saskaņā ar Baznīcas gadu un svētkiem. Tēmas tiek izvēlētas atbilstoši attiecīgajam laikam, piemēram, Ziemassvētki, Lieldienas, Vasarsvētki. Ātrijā Baznīcas gads tiek svinēts ar nelielām liturģiskām svinībām.

Šīs programmas mērķis ir sagatavot bērnus gan 1. Sv. Komūnijai, gan garīgajai dzīvei. Bērnu apmācība ir sadalīta trīs līmeņos – 3-6, 6-9 un 9-12 gadi.

Apmēram divdesmit vietās Latvijā jau ir izveidoti pirmā līmeņa ātriji (3-6 gadus vecu bērnu apmācībai). Otrā līmeņa ātriji (6-9 gadus vecu bērnu apmācībai) šobrīd ir pieejami tikai trīs vietās, un viena no tām ir Rīgas Katoļu ģimnāzija. Tāpēc Sv. Terēzes draudzē vecākiem ir īpaša iespēja vest uz Labā Gana katehēzi bērnus vecumā no 3 līdz pat 9 gadiem (un vecākus).

Labā Gana katehēzes nodarbība ilgs divas stundas. Sākums – Adorācijas laikā (no 9:50 līdz 10:50), tad bērni kopā ar vecākiem svinēs Svēto Misi, piedalīsies draudzes agapē, pēc kuras turpinās Labā Gana kate­hēzes nodarbības paralēli draudzes katehēzei.

Nodarbības vadīs katehēte Ilze Terēze Gulbe.

Bērnus pieteikt pa tālruni: 29 447 445.

Draudzes lapiņa 27.09.2015


Pārbaudījumi ļoti palīdz nepieķerties šīs zemes lietām, tie liek mums pacelt savu skatienu augstāk par pasauli.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus