Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Debess izskatu jūs spējat izskaidrot. Vai jūs nevarat arī laika zīmes izprast? (Mt 16, 3)

SONY DSC

Kad lapas krāsojas dzeltenas, mēs saprotam, ka vasara ir pagājusi un tuvojas ziema. Šāda veida laiku zīmes katrs no mums bez īpašas piepūles pamana, izskaidro un ņem vērā. Tā mēs izdzīvojam un attīstāmies sarežģītos klimatiskajos apstākļos.

Kopš Vatikāna II koncila, frāze “lasīt laiku zīmes“ bieži ir izmantota gan Baznīcas dokumentos, gan pāvestu  sprediķos, bet mēs ļoti reti tai pievēršam uzmanību. Bīskapu sinodei tuvojoties beigām, pāvests Francisks  atgādināja, ka laiki mainās, un arī mums, kristiešiem, ir nemitīgi un brīvi jāmainās, bet, protams, paliekot ticības patiesības ietvaros. Viņš mudināja kristiešus skatīties uz laiku zīmēm un brīdināja, lai neieslīgstam komfortā, ko saņemam “plūsot pa straumi”.

Dievs mūs ir atbrīvojis, skaidro pāvests, un, lai iegūtu šo brīvību, mums ir jāatveras Svētā Gara spēkam un labi jāzina un skaidri jāsaprot, kas notiek mūsos un ap mums. Laiki mainās, un kristīgajai gudrībai būtu jāpamana šīs izmaiņas. Mums būtu jāatpazīst vēsts, ko Kungs mums sūta caur šīm jaunajām laiku zīmēm. Tad, stingri turoties pie savas ticības uz Jēzu Kristu un paliekot Evaņģēlija patiesībā, mums būtu nemitīgi jāpielāgo sava attieksme un nostāja pret notiekošo. Bet mēs parasti tā nedarām, konstatē pāvests. Mēs bieži izvēlamies nekā nedarīšanas komfortu. Tā šķiet drošāk, īpaši, ja saskaramies ar ārēju pretspiedienu…

Tomēr laiku zīmes ir jālasa, un tas ir jādara brīvi, bez bailēm. Pāvests norāda, ka to atpazīšanai ir būtiskas trīs lietas – klusums, pārdomas un lūgšana.

Vispirms mēs ieejam klusumā. Vērojam. Kas notiek? Tad, “pamanījuši” notiekošo, mēs varam to apcerēt. Kāpēc tas tā notiek? Un tad mēs lūdzamies… Tikai šādā veidā mēs varam patiesi saprast laiku zīmes – ko Jēzus vēlas mums pateikt. Tā, ar klusumu, apceri un lūgšanu mēs iepazīstam Dieva gribu, lai to pildītu.

Jautājumi pārdomām:

1) Kā laika zīmju lasīšana varētu mainīt manu dzīvi?

2) Kā laika zīmju atpazīšana var pārveidot draudzi?

Vāka foto: Dzintra Jūra, Ventspils 2012. g. fotoattēlu konkursa darbs.

Draudzes lapiņa 25.10.2015


Dievs neaicina tos, kas ir tā cienīgi, bet gan tos, kurus Viņš grib.

Sv. Terēze no Bērna Jēzus