Esiet sveicināti mūsu mājas lapā !

RĪGAS SVĒTĀS TERĒZES NO BĒRNA JĒZUS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

DIEVKALPOJUMI

 

Svētdienās Svētā Mise 11:00 (pirms tam – adorācija, iespēja saņemt gandarīšanas sakramentu)

 

Darbadienās Svētā Mise 8:15

 

Sestdienās Sv. Mise nenotiek (notiek pēc iepriekšējas vienošanās) 

 

Lielajos svētkos, kas iekrīt darbadienās –
Svētā Mise&nbsp18:30

Katrs lai dod tā, kā iesaka sirds. (2 Kor 9, 7)

438Dažādas labdarības akcijas ir viens no veidiem, kā varam realizēt Jēzus sludināto un praktizēto tuvākmīlestību. Kādas no tām tiek organizētas spontāni, kad ir radusies ārkārtas situācija; citas – periodiski, kādos svētkos vai laika posmā; vēl citas – pastāvīgi, bez piesaistes īpašai situācijai vai laikam.

Protams, Jēzus mūs aicina uz tādu tuvākmīlestību, kur “labā roka nezina, ko dara kreisā” (Mt 6, 3). Tomēr tas nenozīmē to, ka tiem, kuri vēlas labdarībā iesaistīt arī citus, ir jāiztiek bez plānošanas vai pat reklāmas. Jo plašāk par šādām akcijām ir zināms, jo drīzāk tās var sasniegt savu mērķi un panākt lielāku labumu.

Viena no šādām klusām iniciatīvām, kura ir pelnījusi daudz plašāku atpazīstamību, ir nesen izveidotais praktisko lietu apmaiņas portāls draudzedraudzei.lv. Paši veidotāji to apraksta sekojoši: Šeit tu vari dalīties, saņemt, palīdzēt un aizvest. Cilvēkiem savā draudzē, citās draudzēs un visiem labas gribas cilvēkiem. Tuvumā un tālumā. Bez maksas un no sirds. Šī interneta vietne ir tapusi katoļu Baznīcā projekta grupā, sadarbojoties lajiem un garīdzniekiem. Dalība šeit ir uz brīvprātības pamata, visas lietas un darbi ir bez maksas. Draudzedraudzei.lv dara iespējamu to, ka došana/saņemšana var notikt arī ārpus mūsu ierastā paziņu loka. Dalīšanās ar dzīvei nepieciešamām lietām un palīdzību, iepazīstoties ar vietnē jau ievietotajiem sludinājumiem vai ievietojot savus, paver pilnīgi jaunus ceļus tuvākmīlestībai. Kā 21. gadsimtā pienākas, lai kļūtu par portāla lietotāju, ir jāsaņem elektronisks uzaicinājums no draudzes prāvesta, kāda atbildīgā vai arī sazinoties ar vietnes administratoru, atverot portālu. Pēc reģistrēšanās tālākais ir atkarīgs vienīgi no mūsu sirds apmēriem…

Jautājumi pārdomām:

1) Kādas emocijas manī izraisa doma par dalīšanos  ar cilvēku, kam ir nepieciešama mana palīdzība, bet kurš nav mans radinieks, draugs, kaimiņš vai kolēģis?

2) Kuras no tām lietām, prasmēm un iespējām, kas pašlaik ir manā rīcībā, labāk noderētu kādam citam?

Attēls: portāla draudzedraudzei.lv logotips

Draudze lapiņa 08.11.2015


Katra mīlestības izpausme ļauj mums labāk pazīt Jēzu un tuvina mūs Viņam uz visu mūžību!

Sv. Terēze no Bērna Jēzus